10 עניינים על הסכם ממון

1. מי שחושש לעשות הסכם ממון כי האהבה תישאר לנצח, שלא יעשה ביטוח חיים כי הוא בטח גם יחיה לנצח…אמנם כולנו נלך לעולמנו יום אחד, והסטטיסטיקה מראה שרק ⅓ מהזוגות יפרדו, ועדיין better be safe than sorry…

2. בצרפת לפני החתונה רוב רובם של הזוגות עורכים הסכם ממון ועושים בדיקות גנטיות. הגיוני סך הכל לא? אצלנו עושים בדיקות גנטיות בהריון עצמו והסכם הממון מגיע אצל רוב הזוגות רק בגירושין. שאלה של תרבות.

3. גם אלו שנישאים בנישואין אזרחיים כדי ״לא לדרוך ברבנות״, יתגרשו בבוא היום – אם הם שייכים לשליש המתגרש – בבית הדין הרבני, במקרים רבים בית הדין הרבני רואה עצמו מוסמך לדון בחלוקת הרכוש גם אצל זוגות שנישאו בנישואין אזרחיים. בהסכם ממון ניתן לקבוע מראש שסמכות הדיון בענייני הרכוש תוקנה לבית המשפט לענייני משפחה.

4. בתי המשפט רואים ביכולת ההשתכרות שלכם נכס בר חלוקה. נשמע מופרך ? אפשר להסדיר זאת בהסכם ממון.

5. יש לכם דירה מלפני הנישואין או שאתם עתידים לרשת או לקבל במתנה דירת מגורים? אמנם חוק יחסי ממון קובע שמדובר בנכס חיצוני שאינו עומד לחלוקה, אך בתי המשפט רואים בדירת מגורים במקרים רבים נכס משותף. הסכם ממון יכול למנוע זאת בקלות.

6. חוק יחסי ממון מאפשר לבית המשפט לחלק את הרכוש בחלקים לא שווים, ולהעביר 60% ואף 80% מהרכוש לאחד מבני הזוג. הסכם ממון יכול למנוע זאת ולקבוע חלוקה שיוויונית או כל חלוקה שתסכימו עליה.

7. חתונה עולה בממוצע 100,000 ₪, מאבק גירושין עולה יותר. הסכם ממון יכול לחסוך כל כך הרבה כאב וכסף בעלות זניחה גם ביחס לחתונה וגם ביחס לגירושין.

8. זה אכן לא רומנטי באמצע סידורי החתונה ובין בחירת גן ארועים למדידות השמלה להגיע למשרד עורכי דין. מבאס אפילו. כדי להקל עליכם, להנגיש את הסכם הממון לכולם, ולהטמיעו בתרבות הישראלית – השקנו ״הסכם ממון און ליין״. שתפו והפיצו את הבשורה לכל עם ישראל…

9. איך זה עובד? אתם יושבים בבית יחד על המחשב וממלאים שאלון מפורט. לאחר מילויו תקבלו בדואר חוזר הסכם ממון ערוך לעילא ולעילא, בדיוק לפי מה שביקשתם, בעלות מופחתת ובמינימום אי נעימות.

10. למי זה לא מתאים ? לזוגות בעלי רכוש מורכב שזקוקים להסכם ממון ב״תפירה אישית״, למי שמבקש להתייחס לענייני המשמורת והמזונות בהסכם, ולמי שמעוניין בייעוץ פרטני ואישי ביחס להסכם הממון